Rafting
Rafting

Rafting - spojení zábavy a sportu

Rafting je speciální sportovní aktivita, u které není nouze o adrenalin, ale zažijete při ní i mnoho zábavy. Základem je gumový člun neboli raft, na kterém sjíždíte divoké vodní toky různých obtížností. Během tohoto sjíždění se můžete kochat krásami přírody z perspektivy, o které jste neměli tušení. To s sebou přináší tu nepříjemnost, že rafting lze na přírodních tocích provozovat pouze od března do května, na kanále pak ovšem celoročně. Naopak velkou výhodou raftingu je to, že se na člun vejde dva až šest lidí, kteří musí bezpodmínečně spolupracovat, to utužuje jak vztahy přátelské, tak také například pracovní.
 
Ovšem dříve než vyrazíte na vodu, musíte absolvovat nezbytné součásti výcvikové procedury a to jak praktické, tak také teoretické. První částí je seznámení s raftingem jako celkem a s tím spojené instrukce ohledně vodní záchrany. Následuje několik lekcí jízdy na klidné vodě, následně na divoké proudící vodě a na závěr lekce samotného sjíždění. Časové vymezení jednotlivých kroků závisí na schopnostech a zkušenostech posádky. Součástí zážitku je pak také zapůjčení raftingové výbavy, tedy helem, vest, pádel, člunu, neoprenů, neoprenové obuvi a vodáckých bund, proto je nutné předem sdělit údaje o výšce, váze a velikosti bot účastníků. Jestliže je vám 15 a více let, jste dobrým plavcem a chcete prožít trochu vodní adrenalinové zábavy, vyzkoušejte rafting, nebudete litovat.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
rozhled
74%
zručnost
77%
pro dospělé
100%
pro děti
88%
bezmocnost
46%
zábavnost
77%
strach
66%
vzrušení
70%
časově náročné
30%
náročné psychicky
67%
sebepoznání
72%

Prous
pro děti 100%
pro dospělé 100%
zručnost 79%
rozhled 68%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.