Trénink beach volejbalu
Trénink beach volejbalu

Trénujte beach volejbal, ať převálcujete své protihráče

Historie beach volejbalu není tak vzdálená, jak tomu bývá u jiných sportů. První zmínky o beach volejbalu pocházejí z období po první světové válce. V té době ve Spojených státech, přesněji v Kalifornii začali vznikat otevřené písčité plochy pro veřejnou zábavu, což umožnilo vznik tohoto sportu. Většina tehdejších zápasů se hrálo šest proti šesti, což je první z několika odlišností oproti dnešnímu beach volejbalu, který se hraje ve dvou na obou stranách sítě. Dalším významným milníkem tohoto sportu pak byl rok 1996, kdy se poprvé ve své historii objevil na Olympijských hrách.
 
V čem se ovšem beach volejbal neliší je jeho profesionalizace. Dnes je základním stavebním kamenem tohoto sportu, stejně jako u dalších, strategie. Velmi důležitým strategickým prvkem je například způsob obrané hry, na které se spoluhráči domlouvají a to předem domluvenými signály tak, aby zůstal protihráčům skryt. Pro ukázku jestliže ukáže hráč za zády ruku v pěst, bude dlouhou dobu předstírat pokus o blokování, ale v posledním momentě se stáhne a pomůže spoluhráči s obranou. Samozřejmě se také spoluhráči mohou domluvit na svých vlastních signálech tak, aby nikdo předem nevěděl, jak budou hrát. A to je jen jedna z mnoha nutných příprav před beach volejbalovým zápasem. Zkuste se zúčastnit jednoho z beach volejbalových tréninků a pochopíte, že to co nakonec vypadá jednoduše, skrývá mnoho úsilí.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
sebepoznání
50%
vědomosti
15%
dovednosti
73%
zručnost
78%
pro dospělé
100%
pro děti
91%
bezmocnost
14%
adrenalin
36%
náročné psychicky
21%
náročné fyzicky
65%

Stoupka
pro děti 82%
pro dospělé 100%
zručnost 89%
dovednosti 86%
vědomosti 15%
sebepoznání 70%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.